Home » Bloglar » KONUTA ERİŞİM KOLAYLAŞACAK

KONUTA ERİŞİM KOLAYLAŞACAK

Dar gelirli vatandaşın ev sahibi olması için tüm imkanları seferber eden hükümet, yeni finansman modelleri yaratarak konuta erişimi kolaylaştıracak.

Vatandaşa daha ucuz ve güvenli konutlar sağlama sözü veren hükümet tüm imkânları seferber ediyor. Buna göre ev almak için konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktiren vatandaşa yüzde 15 devlet katkısı sağlanacak. Tasarruf eğilimi teşvik edilerek vatandaşın ev sahibi olması ve inşaat sektörünü desteklemek için yeni finansman mekanizmaları devreye koyuluyor.

Yeni dönemde konut kredilerinde vergi muafiyetleri, sosyal ve ekonomik amaçlar dikkate alınarak gözden geçilecek. Emeklilerin uygun koşullarda ev sahibi olması sağlanacak. Konuta erişimi artırmak için, sosyal ve teknik altyapıları tamamlanmış arsa üretimine ağırlık verilecek.

Gayrimenkul sektörü geçen yılı rekor ev satışı ile kapattı. 2014 yılında yaklaşık 1 milyon 165 bin konut satan gayrimenkul şirketleri geçen yıl da 1 milyon 289 bin ev sattı. Bu yıl yaklaşık 1.5 milyon vatandaşın ev sahibi olması bekleniyor.

Ekleyen Kemal Topsakal

“TROFİ GAYRİMENKUL&DANIŞMANLIK!” GSM : 05324077069 kemal.topsakal@trofigayrimenkul.com Tel: 0312 517 0101

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir